Totti lartëson ish-bashkëlojtarin e tij te Roma

Futboll

Totti lartëson ish-bashkëlojtarin e tij te Roma

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 17:20
Totti

Francesco Totti kthehet për të folur dhe e bën këtë në një TV egjiptian, në të cilin analizon marrëdhënien me Mohamed Salah, ish-shok skuadre te Roma midis viteve 2015 dhe 2017: “Salah është një nga dhjetë lojtarët më të fortë në botë dhe unë kam një marrëdhënie me të që shkon përtej futbollit”.

Ish-kapiteni verdhekuq, megjithatë nuk ka dyshime se cilët janë ende lojtarët më të fortë në botë: “Messi dhe Ronaldo mbeten. Ata janë dy lojtarë të ndryshëm, Messi është më teknik, Ronaldo është më shumë njeri i ekipit”.

Totti nis edhe një kritikë për “France Football” dhe kriteret e caktimit të çmimit individual “par excellence” të futbollit botëror, “Topin e Artë”: “Sinqerisht, në karrierën time 30-vjeçare nuk e kam kuptuar ende se si ta fitoj ‘Topin e Artë’; nëse është një çmim ekipor apo individual”.

Ish-numri 10 i Romës ende fokusohet te sulmuesi egjiptian i Liverpool, duke nënvizuar cilësitë e tij njerëzore: “Salah, përpara se të ishte një lojtar i madh, është një djalë i jashtëzakonshëm, i përulur, i sjellshëm dhe gjithmonë i disponueshëm. Ai kishte një kampionat të madh me ne, e dija se po të shkonte te një ekip si Liverpool do të bëhej edhe më i fortë. Po të isha president i një klubi do t’i paguaja të paktën 200 milionë për të”.

Totti tregon edhe një anekdotë për 30-vjeçarin egjiptian, kampion në periudhën dyvjeçare në ‘Trigoria’: “Nuk kemi kaq shumë histori bashkë, ai jetoi jetën e tij. U stërvit dhe shkoi në shtëpi te gruaja”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat