Drenica përforcohet me futbollistin e Partizanit!

Futboll

Drenica përforcohet me futbollistin e Partizanit!

Më: 20 gusht 2022 Në ora: 00:39
Archange Dieudonne Bintsouka Koxy

Drenica përforcohet me futbollistin e Partizanit!

Archange Dieudonne Bintsouka Koxy është emri i futbollistit më të ri të Drenicës.

Klubi i Superligës ka njoftuar se afrimi ka ardhur si huazim nga Partizani i Tiranës.

""Klubi Futbollistik Drenica me kenaqësi njofton arritjen e marrëveshjes me futbollistin, Archange Dieudonne Bintsouka Koxy, i cili është transferuar në FC Drenica nga klubi mik,  Partizani (Tiranë) në formë huazimi për 1 vit", ka njoftuar Drenica.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat