Chelsea është i interesuar për qendërmbrojtësin e Manchester Utd

Futboll

Chelsea është i interesuar për qendërmbrojtësin e Manchester Utd

Më: 20 gusht 2022 Në ora: 01:04
Maguire

Chelsea është i interesuar për qendërmbrojtësin e Manchester United, Harry Maguire.

Klubi londinez ka kërkuar tashmë informacione për disponueshmërinë e kapitenit të Djajve të Kuq për një transferim, sipas Mail Sport. Blutë janë gati të përfshijnë Christian Pulisic në marrëveshje, tek i cili mentori Thomas Tuchel nuk llogaritet.

Marrëveshja mund të jetë reciprokisht e dobishme pasi Chelsea planifikon urgjentisht të forcojë qendrën e mbrojtjes dhe Manchester United po kërkon në mënyrë aktive opsione për të forcuar krahun e sulmit.

Transfermarkt vlerëson Harry Maguire në 38 milionë euro dhe Christian Pulisic në 42 milionë euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat