Kroacia gjunjëzon Danimarkën, merr kreun e tabelës

Futboll

Kroacia gjunjëzon Danimarkën, merr kreun e tabelës

Nga: K. Goca Më: 22 shtator 2022 Në ora: 22:39
Kroacia

Kroacia me mund të madh ka arritur tre pikë, duke e gjunjëzuar me rezultat 2:1 Danimarkën. 

Nënkampioni i botës, me këtë fitore ka gëzuar pamasë tifozët në stadiumin “Maksimir” në Zagreb.

Kapiteni Luka Modriç me shokë arritën me një lojë të mirë të dalin ballëlart.

Për Kroacinë shënuan futbollistët Sosa (49'), Majer (79') dhe për Danimarkën realizoi Eriksen (77').  

Kroacia kryeson me 10 pikë në Grupin 1 të Ligës së Kombeve A, pasojnë Danimarka 9, Franca 5 dhe Austria me 4 pikë të mbledhura.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat