Musiala është detyruar të braktisë seancën të Gjermanisë

Futboll

Musiala është detyruar të braktisë seancën të Gjermanisë

Më: 22 shtator 2022 Në ora: 23:11
Musiala është detyruar të braktisë seancën të Gjermanisë

Jamal Musiala është detyruar të braktisë seancën të Gjermanisë, pasi u dëmtua seriozisht në nga Thomas Muller pas një ndërhyrjeje në sparkatë gjatë  përgatitjeve për ndeshjet e Nations League përballë Hungarisë dhe Anglisë.

Një reagim krejt i panevojshëm i ikonës së Bayernit ndaj shokut të skuadrës (te Bayerni dhe Gjermania), i cili, siç shihet edhe nga pamjet, pavarësisht se arrin të qëndrojë në këmbë, ndjen dhimbje të forta në këmbë.

Muller kërkoi falje shpejt dhe ishte nga të parët që kërkoi ndihmën e mjekëve pas përplasjes aksidentale. Fatmirësisht, dëmtimi nuk është serioz, pavarësisht se Musiala duket se ka një çarje të gjatë, por jo të thellë, përgjatë këmbës.

Gazetari sportiv gjerman, Kerry Hau, shkroi në Twitter: “Musialës iu desh të ndalej seancën e parë stërvitore me ekipin kombëtar në Frankfurt pas një dueli me kolegun e tij te Bayern, Müller. Diagnoza e parë: vetëm një prerje e vogël në këmbë, asgjë muskulore".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat