Çeki - Portugali, formacionet zyrtare

Futboll

Çeki - Portugali, formacionet zyrtare

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 20:21
Çeki - Portugali, formacionet zyrtare

Dita e 5-të e Ligës së Kombeve vazhdon me një duel në Ligën A në grupin B me Çekinë që pret Portugalinë.

Portugalia zbret në fushë me skemën 4-4-2.

Formacionet zyrtare:

Çeki: Vaclik – Zima, Brabec, Jemelka – Coufal, Král, Soucek, Zeleny- Hlozek, Schick, Barak.

Portugali: Costa – Dalot, Dias, Danilo, Rui – Carvalho, Neves, Fernandes, Bernardo – Ronaldo, Leao.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat