Mesfushori befason me të ardhmen

Futboll

Mesfushori befason me të ardhmen

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 12:17
Mesfushori befason me të ardhmen

Adel Tarabt do të vijojë karrierën e tij futbollistike te Al-Nasr në Arabinë Saudite!

33-vjeçari maroken lë Benfikën për të nisur një aventurë të re.

Këtë lajm e ka bërë vetë publike klubi arab me anë të një postimi në profilin e saj të rrjetit social “Twitter”duke njoftuar arritjen e marrëveshjes me ish-milanistin.

Tarabt u afrua në janarin e vitit 2014 te Milani teksa shihej nga drejtuesit një talent premtues, por menjëherë pas 6 muajsh kaloi sërish te QPR-ja në Angli.

Përveç Milanit, QPR-së dhe Benfikës, Adel Tarabt ka mbajtur gjithashtu veshur edhe fanellat e Fulhamit, Xhenoas, Lensit dhe Totenhemit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat