Lahm për Manen: T’i përcaktohet qartë roli

Futboll

Lahm për Manen: T’i përcaktohet qartë roli

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 17:50
Lahm për Manen: T’i përcaktohet qartë roli

Sadio Mane ishte blerja më e bujshme e Bayern Munich gjatë merkatos së verës që lam pas, pas largimit të Robert Leëandoëskit drejt Barcelonës.

Ishte e qartë që Bayerni kishte blerë një super lojtar, po nuk kishte zëvendësues në “kokë” sulmuesin polak.

Sezoni nisi mirë për senegalezin dhe Bayernin, por me kalimin e ndeshjeve situata duket sikur u zbeh.

Legjenda e Bayernit, Philip Lahm është shprehur se problemi te Bayerni është se nuk përcaktohen rolet në skuadër.

Sipas futbollistë e Bayernit nuk dinë se çfarë duhet të bëjnë në fushë.

“Cilësitë e tij janë pa dyshim.

Por është thelbësore që rolet të caktohen qartë. Për momentin nuk e shoh këtë. Aktualisht nuk e kuptoj se si përcaktohen rolet.

Të gjithë duhet të dinë se çfarë duhet të bëjnë në fushë,” tha Lahm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat