Arsenali po përgatitet ta transferojë Majerin

Futboll

Arsenali po përgatitet ta transferojë Majerin

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 17:56
Arsenali po përgatitet ta transferojë Majerin

Performasa e mirë e Lovro Majer në ndeshjen mes Kroacisë dhe Danimarkës të enjten ka nxitur Arsenalin të lëvizin. 

Mediat angleze shkruajnë se klubi nga Londra është duke përgatitur një ofertë prej 44 milionë funte për mesfushorin kroat, Lovro Majer.

Për kroatin Arsenal është duke u rivalizuar nga klubi tjetër anglez, Liverpool. 

Njëzet e katër vjeçari prej shumëkujt krahasohet me yllin kroat, Luka Modric. 

Aktualisht Majer gjendet në Francë me Rennes, pas lëvizjes së tij nga Dinamo Zagreb vitin e kaluar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat