Chelsea nuk po mendon vetëm për të tashmen

Futboll

Chelsea nuk po mendon vetëm për të tashmen

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 18:22
Chelsea nuk po mendon vetëm për të tashmen

Chelsea nuk po mendon vetëm për të tashmen. “Blutë” e Londrës kanë nisur seriozisht punën edhe për skuadrën e së ardhmes.

Sipas raportimeve nga mediet britanike, klubi londinez është i gatshëm të paguajë klauzolën prej 30 milionë paund për të siguruar talentin e sulmit të Fulham City, Luke Harris.

Uellsiani shihet si një diamant për ekipin që Chelsea do të ketë në dispozicion pas tre sezonesh dhe një investim i tillë shihet si një lëvizje shumë e rëndësishme.

Në këtë edicion të Premier League, 17-vjeçari ka luajtur në tre takime dhe në to ka realizuar 4 gola, një ecuri që premton shumë për të ardhmen e qendërsulmuesit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat