Trajneri i Qipros: Duam vendin e dytë në grup

Futboll

Trajneri i Qipros: Duam vendin e dytë në grup

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 19:06
Foto ilustrim

Trajneri i Qipros Temur Ketsabia është shprehur i motivuar para ndeshjes së fundit në grupin me Kosovën të Ligës së Kombeve në "Fadil Vokrri".

Ai ka thënë se kanë udhëtuar në Prishtinë për tri pikë të reja dhe se fitorja ndaj Greqisë e ka bërë të mundur që të synohet ky objektiv. 

Sipas tij, Kosova ka lojtarë cilësorë në kampionatet elitare evropiane, por edhe në kampionatin lokal, por kjo do ta bëjë ndeshjen edhe më interesante pasi situata në grup është e komplikuar ku tri skuadra kanë mundësinë të përfundojnë në vendin e dytë. 

Ndryshe, në grupin 2 të Ligës C, Kosova ka gjashtë pikë, vetëm një më shumë se kundërshtari i nesërm, Qipro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat