Edhe Frenkie de Jong i lënduar

Futboll

Edhe Frenkie de Jong i lënduar

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 23:32
Frenkie de Jong

Barcelona është në një krizë lëndimesh.

Shumë lojtarë të Barcelonës janë lënduar në aktivizimet e tyre me kombëtaret përkatëse.

Pas Jules Kounde, Ronald Araujo e Memphis Depay, është konfirmuar edhe lëndimi i mesfushorit Frenkie de Jong.

Faqja zyrtare e Barcës ka njoftuar se edhe Depay edhe Frenkie kanë lëndim muskulor.

Te klubi ekziston optimizëm që lojtari mund të kthehet për ndeshjen ndaj Inter.

Barca do të ketë periudhë mjaft të ngarkuar, ku do të përballet me skuadra si Inter, Real Madrid e Bayern Munich.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat