Real Madrid dhe Chelsea në garën për Nkunku

Futboll

Real Madrid dhe Chelsea në garën për Nkunku

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 00:51
Christopher Nkunku

Christopher Nkunku pritet të jetë një nga emrat më të lakuar në merkaton e ardhshme.

Ylli i RB Leipzig, Nkunku ishte një nga lojtarët që u kërkua shumë në fillimin e merkatos së verës së kaluar, por ai vendosi të qëndronte te Leipzig.

Interesimi për Nkunku pritet të kthehet i njëjtë në verën tjetër, me dy skuadra tashmë që janë duke punuar për të.

Sipas ‘Fichajes’, Real Madrid duan të rivalizojnë Chelsea për nënshkrimin e Nkunku.

Raportimet bëjnë të ditur se Nkunku është prioritet i Real Madrid, pasi nuk do të nënshkruajnë me Kylian Mbappe.

Nkunku sezonin e kaluar ishte lojtari më i mirë në Bundesliga, duke arritur shifra dyshifrore në gola dhe në asiste.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat