Zvicër - Çeki, ky është vendimi për Shaqirin dhe Xhakën 

Futboll

Zvicër - Çeki, ky është vendimi për Shaqirin dhe Xhakën 

Nga: K. Goca Më: 27 shtator 2022 Në ora: 19:38
Zvicra

Zvicra - Republika e Çekisë, sfidë që pritet me padurim dhe konsiderohet edhe si finale, për faktin se në rast të fitores së çekëve, zviceranët bien në Ligën B. 

Zvicrës i konvenon edhe barazimi. 

Kapiteni Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, paraqiten nga minutat e  parë në takimin që luhet sonte në orën 20.45 në stadiumin në “Kybunpark” në St. Gallen. 

Portugalia kryeson me 10 pikë në grupin 2 të Ligës së Kombeve, Divizioni A, pasojnë Spanja 8, Zvicra 6 dhe Çekia 4.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat