Kreu i FFK paralajmëron Giresse!

Futboll

Kreu i FFK paralajmëron Giresse!

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 20:19
Giresse

Kreu i FFK paralajmëron Giresse!

Kosova ndeshet sot në orën 20:45 me Qipron në “Fadil Vokrri”, ndeshja që do të përcaktojë vendin e dardanëve në renditjen e Grupit 2 të Lugës C në Nations League, sfidë e cila do të transmetohet ekskluzivisht në “Super Sport 3”.

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka paralajmëruar trajnerin Giresse se në rast të një dështimi në takimin e kësaj të marte, atëherë tekniku do të duhet të bëjë gati valixhet, pasi e pret shkarkimi nga drejtimi i stolit të dardanëve.

Në gjashtë takime që Alain Giresse ka drejtuar dardanët ka mundur të marrë 3 fitore, 3 humbje dhe 1 barazim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat