Një shifër që mund të rritet...

Futboll

Një shifër që mund të rritet...

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 20:27
Një shifër që mund të rritet

Ka mahnitur më parë një farë Robert Lewandowski në stërvitjet e Polonisë në këto ditë ndeshjesh për ekipet kombëtare.

Tani, edhe Milan-i duket se është i tërhequr – për seancën e merkatos së janarit –nga mbrojtësi dhe mesfushori i gjithanshëm i Spezia-s, Jakub Kiwior, siç raporton portali polak Goal.pl.

I lindur në vitin 2000, me origjinë nga Tichy, ai u rrit në sektorin e të rinjve të Belgjikës, deri në vitin 2109, kur Juventus ishte tashmë e interesuar për ta marrë tek ekipi i moshave, pa arritur megjithatë një marrëveshje.

Më pas, mbërritja në kategorinë kryesore të futbollit sllovak: fillimisht në Podbrezova (me të cilën ra nga kategoria) dhe më pas te Zilina. Në Itali e ka çuar Spezia për 2 milionë e 200 mijë euro, duke mposhtur konkurrencën e Torinos.

Sipas Goal.pl “Spezia kërkon 15 milionë me 20% të të ardhurave që do t’i shkonin Zilinës. Një shifër që mund të rritet nëse Kiwior grumbullohet për Botërorin e ardhshëm në Katar”.

Sulmuesi i Barcelona-s, Lewandowski, duke e vëzhguar gjatë përgatitjes para ndeshjes kundër Holandës, pyeti veten se kush ishte ai futbollist.

Dhe pak ditë më parë tha: “Pashë lëvizjet e tij, prekjen e topit dhe i thashë ‘dreq’. Më pas e pashë në ndeshje dhe: Uau! Ai është një mega talent!”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat