Karton i kuq në ndeshjen mes Shqipërisë e Islandës

Futboll

Karton i kuq në ndeshjen mes Shqipërisë e Islandës

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 21:04
Foto ilustrim

Ende pa kaluar 10’ minuta lojë dhe gjyqtari ishte ai i cili ndezi ndeshjen mes Shqipërisë dhe Islandës, ku mysafirët tani janë me një lojtar më pak në fushë.

Bëhet fjalë për karton të kuq, ku Aron Gunnarson ndëshkohet në minutën e 11’ pasi që shkaktoi ndërhyrje të palejueshme në Myrto Uzunin.

Shqipëria tani është në avantazh numerik në fushë sa i përket lojtarëve.

Dhe do ta ketë më të lehtë rrugën drejt fitores kundër islandezëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat