Rrudhani: Jam i gatshëm të luaj në çdo pozitë për Kosovën

Futboll

Rrudhani: Jam i gatshëm të luaj në çdo pozitë për Kosovën

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 23:32
Rrudhani: Jam i gatshëm të luaj në çdo pozitë për Kosovën

Donat Rrudhani ishte njëri nga futbollistët kryesor të Kosovës në fitoren e thellë 5-1 ndaj Qipros. 

Ky ishte goli i parë për Rrudhanin me fanellën e Dardanëve.

23-vjeçari e cilëson si ndjenjë të papërshkrueshme momentin e golit në “Fadil Vokrri”.

“Është ndjenjë e papërshkrueshme. Uroj çdo futbollist të ketë këtë ndjenjë. Ishte e papërshkrueshme të shënoj në stadiumin legjendar. Jam i kënaqur që ndihmova ekipin, që reaguam dhe morëm fitoren bindëse”, ka thënë Rrudhani.

“Jam i gatshëm të luaj në çdo pozitë për Kosovën. Në skuadër luaj më ofenziv, ndërsa te Kosova mbrojtës i majtë. Por nuk kam telashe, mund të luaj në çdo pozitë për Kosovën”, ka shtuar Rrudhani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat