Katalanasit gati të afrojnë mesfushorin e njohur gjerman

Futboll

Katalanasit gati të afrojnë mesfushorin e njohur gjerman

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 16:19
Katalanasit gati të afrojnë mesfushorin e njohur gjerman

Ilkai Gyndoan është kthyer në objektivin e rëndësishëm për merakton verore në vitin e ardhshëm, sipas mjeshtrit të transferimeve, Fabricio Romano.

Mesfushorit me tipare të avancuara i përfundon kontrata verën e ardhshme dhe mundësia e zgjatjes duket e vështirë, pas ngarkesës në repart me afrimet e Alvarezit dhe Kalvin Filips.

Nga kampi i spanjollëve, 31-vjeçari do të jepte një kontribut të vyer te xhevahirët e mesfushës si Gavi dhe Pedri në ndërthurjen mes talentit dhe përvojës.

Gjithsesi, Romano nuk e përjashton alternativën e zgjatjes së kontratës me “Qytetarët”, ku Guardiola mund ta ketë ende të nevojshme repertorin e lojtarit gjerman në skemat e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat