Araujo e kalon me sukses operacionin

Futboll

Araujo e kalon me sukses operacionin

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 17:55
Araujo e kalon me sukses operacionin

Lojtari i Barcelonës, Ronald Araujo i është nënshtruar ditën e sotme një operacioni në këmbën e djathtë, ndërsa tashmë duket se e ka kaluar me sukses.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi nëpërmjet një komunikate në rrjetet sociale, ku tregohet se tashmë lojtari ka mundur të kalojë me sukses operacionin.

“Barcelona njoftoi se operacioni në Turku (Finlandë) në tendinën e gjatë ngjitëse të kofshës së djathtë të Ronald Araujo ishte jashtëzakonisht i suksesshëm.

Mbrojtësi u dëmtua me kombëtaren e Uruguait në miqësoren kundër Iranit më 23 shtator. Shpresa e lojtarit është të rikuperohet në kohë për Botërorin, i cili është ende në rrezik të madh” ka shkruar klubi katalanas.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat