Besa e Pejës në katastrofë, pëson 34 gola për 6 ndeshje 

Futboll

Besa e Pejës në katastrofë, pëson 34 gola për 6 ndeshje 

Nga: Kemajl Goca Më: 29 shtator 2022 Në ora: 18:35
Besa

Besa e Pejës është në gjendje të rëndë të rezultateve, gjashtë ndeshje po aq humbje në Ligën e Dytë të Kosovës në futboll.

Për gjashtë ndeshje i shënuan vetëm dy gola dhe pësuan 34 sosh!

Një bilanc katastrofë, lere që nuk e kanë shijuar pikën e parë as pas 540 minutave por edhe shënojnë rekordin e zi me gola të pësuara. 

Image

Renditja

Besa renditet në fund të renditjes me 0 pikë, ndërsa i parafundit (i 15-ti) është Gjakova me 2 pikë.     

Rezultatet e Besës

Java e parë: Besa - KEK-u 0:6
Java e dytë: Besa - Dardanët 2:5
Java e tretë: Shkëndija - Besa 7:0
Java e katërt: Besa - Australia 0:6
Java e pestë: Fortuna 2020 - Besa 3:0 
Java e gjashtë: Besa - Behari 0:7

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat