Henry kritik

Futboll

Henry kritik

Më: 30 shtator 2022 Në ora: 00:14
Henry kritik

Legjenda e Arsenalit dhe Barcelonës, Thierry Henry ka thënë se VAR po e vret gëzimin e lojës.

“Në futboll ne jemi ende prapa, kemi shumë për të mësuar”,  ka thënë ai.

“Ajo që mund të shoh në futbollin amerikan, në regbi, në kriket apo çfarëdo që të jetë, tenis, është e menjëhershme.

Me VAR-in, ajo me të cilën mërzitem është se nuk është mjaftueshëm i shpejtë.

Një gjë tjetër që është shumë e vështirë për mua është që unë dikur shënoja gola si lojtar. Ndonjëherë nuk e di tani nëse po feston apo jo. Kjo e vret gëzimin e lojës”,.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat