Torino i tregon derën njërit prej portierëve

Futboll

Torino i tregon derën njërit prej portierëve

Më: 30 shtator 2022 Në ora: 00:15
Berisha

Te Torino priten largime në muajin janar.

Katër portier janë në garë për një vend mes shtyllave. Numri i gardianëve është i lartë, prandaj drejtuesit kanë vendosur t’i tregojnë derën në janar njërit prej tyre.

Momentalisht hierarkia nis me Milinkoviç-Saviçin si titullar dhe Berishën si portier të dytë, ndërsa Gemello dhe Fiorenza luajnë rolin e alternativës së 3-të dhe të 4-t.

Me shumë mundësi pritet që të jetë Gemello ai që do të huazohet në Serinë B, në mënyrë që të fitojë minuta në fushë. Por klubi është i gatshëm të dëgjojë edhe ofertat për Fiorenza-n.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat