Plani i çmendur i presidentit të PSG-së

Futboll

Plani i çmendur i presidentit të PSG-së

Më: 30 shtator 2022 Në ora: 11:13
Plani i çmendur i presidentit të PSG-së

Presidenti i PSG-së po thur në mendjen e tij një plan të çmendur, që do i siguronte zgjerimin në La Liga. Naser Al-Kelaifi po kërkon të blejë klubin e Espanjolit.

Arsyeja? Të dëmtojë Barcelonën. Numri një i PSG-së synon të vihet në pronësi të plotë të ekipit ku luan edhe mbrojtësi shqiptar, Keidi Bare, për ta kthyer më pas në një superfuqi në kampionatin spanjoll.

Paratë nuk mungojnë në llogarinë bankare të Al Kelaifit, pranaj investimet nga ana e tij do të ishin të pakursyera. Biznesmeni nga Katari ka në mendje një plan ambicioz, që do e kthente Espanjolin në forcë të parë të qytetit të Barcelonës, për të lënë kështu në hije të plotë.

Mbetet për tu parë nëse një plan i tillë do të  zbatohet apo do të mbetet thjesht në letër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat