Egnatia dhe Kastrioti bëjnë “paqe”

Futboll

Egnatia dhe Kastrioti bëjnë “paqe”

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 18:34
Egnatia dhe Kastrioti bëjnë “paqe”

Kukësi më në fund ka arritur që të marrë fitoren e parë për këtë sezon duke triumfuar minimialisht 1-0 në transfertën ndaj Laçit. Trajneri i ri Enkeleid Dobi ia doli me sukses në takimin e dytë në krye të skuadrës së Kukësit.

Gioli i vetëm do të vinte në minutën e 20-të, kur Barbosa do të gjente rrugën drejt rrjetës dhe i dha avantazhin ekipit të tij. Nga ana e Laçit tentua në disa raste për të gjetur barazimin, por nuk ia dolën deri në fund të gjenin barazimin.

Kurbinasit renditen në vend të fund të Superiores me 3 pikë, ndërsa Kukësi ngjitet në vend të tetë me 5 pikë.

Nga ana tjetër këtë të shtunë është zhvilluar edhe takimi Egnatia-Kastrioti, e cila u mbyll me barazimin 0-0. Të dyja skuadrat tentuan në disa raste për të gjetur golin, por nuk u konkretizua asnjë rast.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat