Barcelonës i mjafton goli i polakut, Mallorca e Muriqit e pafat

Futboll

Barcelonës i mjafton goli i polakut, Mallorca e Muriqit e pafat

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 23:52
Lewandowski

Mallorca e Vedat Muriqit i reziston më pak se 20 minuta Barcelonës.

Skuadra katalane e zhbllokoi rezultatin me të zakonshmin polaku Robert Lewandowski, që përmbylli në mënyrën e duhur një aksion nga e majta, pas kombinimit me Ansu Fatin.

E djathta e tij ishte e pakapshme për portierin Rajkoviq.

Për “bomberin” polak ky ishte goli i nëntë nga La Liga në shtatë ndeshje gjithsej.

Kjo sfidë e zhvillua në Mallorca mbeti e hapur deri në vërshëllimën e trefishtë të gjyqtarit, me Barcelonën që duhet pranuar ishte me fat që nuk pësoi gol.

Duhet kujtuar ai rast i Muriqit në kohën shtesë të pjesës së parë, me goditjen e dardanit që përfundoi jashtë, apo pak më herët goditja e Costas që u prit nga Ter Stegen.

Barcelona gjatë pjesës së dytë u mjaftua me administrimin e rezultatit, duke ruajtur forcat edhe për përballjen e Championsit, ndaj Interit.

“Blaugranat” me këtë sukses ngjiten në vendin e parë (19 pikë), me një pikë më shumë se Realit, që luan këtë të diel përballë Osasunës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat