Bajrami triumfon në “klasikën” e futsallit

Futboll

Bajrami triumfon në “klasikën” e futsallit

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 11:54
Bajrami triumfon në “klasikën” e futsallit

Futsal Club Arben Bajrami shënoi pesë herë në portën e Futsal Shkupi, siguroi tre pikë pas triumfit 4-5 dhe kryeson në tabelë me 6 pikë, shkruan Open-TV.

Klasikja e futsallit në Çair dhuroi emocione dhe gola të bukur, por në fund festuan “djemtë” e Gazmend Hiseinit.

Pjesa e parë përfundoi me rezultat 2-1 për vendasit e Futsal Shkupi me golat e Artan Junuzit, kurse për Arben Bajrami shënoi Taulant Ismaili.

Në pjesën e dytë, Arben Bajrami bëri përmbysje të madhe në lojë dhe rezultat, duke shënuar 4 gola. Fillimisht Omerovic shënoi për 2-2, ndërsa më pas Rexhepi, Neziri dhe Kadir u përkujdesën për epërsi bindëse 2-5.

Në finish të takimit, Ceka shënoi dy gola dhe zvogëloi rezultatin në 4-5, duke e bërë fundin e takimit të paqartë. Futsal Shkupi bëri presion në portën kundërshtare, por nuk ia doli që të barazojë rezultatin dhe kështu fitorja iu takoi Futsal Club Arben Bajrami.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat