Familja Maradona i përgjigjet Casanos: Diego i ka mbrojtur shokët e tij

Futboll

Familja Maradona i përgjigjet Casanos: Diego i ka mbrojtur shokët e tij

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 13:40
Familja Maradona i përgjigjet Casanos: Diego i ka mbrojtur shokët e tij

Përmes një postimi të publikuar në llogarinë e legjendës argjentinase në Instagram vjen një tjetër përgjigje  për deklaratat e fundit të ish-sulmuesit të Barit për Napolin që në vitin 1987 fitoi kampionatin dhe Kupën e Italisë.

Deklaratat e Antonio Cassanos për cilësinë e skuadrës së Napolit që në vitin 1987 fitoi kampionatin e parë në historinë e tij janë stigmatizuar dhe janë bërë objekt kritikash të ashpra nga një pjesë e madhe e grupit, i cili nën drejtimin e Ottavio Bianchi në pankinë dhe Diego Armando Maradona në fushë, ditën të shkruanin historinë e klubit të kaltër dhe të gjithë futbollit italian.

Nga Alessandro Renica te Giuseppe Bruscolotti, deri te Ciro Ferrara,  hezituan të thonin fjalën e tyre ndaj ish-FantAntonio. Megjithatë, tashmë ka qenë edhe vetë familja e Maradonës, e cila përmes llogarisë zyrtare në Instagram me emrin e Diego-s ka dashur t'i përgjigjet Cassanos, ndonëse tërthorazi, pa përmendur asnjëherë ish-sulmuesin, sipas mendimit të të cilit argjentinasi ishte lojtari i vetëm me vlerë absolute në atë Napoli.

“Të shohësh fytyrën tënde të kënaqur, ndërkohë që sheh shokët e skuadrës nga ai Napoli duke festuar, i thotë të gjitha – shkruhet në postim – Ti ke qenë një adhurues i futbollit dhe lojtarëve të tij, veçanërisht shokëve të skuadrës, në të gjitha klubet në të cilat ke luajtur. I mbroje dhe i respektoje gjithmonë, brenda dhe jashtë fushës”.

E gjithë kjo shoqërohet me një foto që daton në festën e fitimit të Kupës së Italisë 1987 në finalen e dyfishtë kundër Atalantës, një muaj pas fitores.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat