Pioli: Këta djem me emocionojnë

Futboll

Pioli: Këta djem me emocionojnë

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 13:40
Pioli: Këta djem me emocionojnë

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij kundër Empolit.

Kampionët në fuqi vazhduan serinë e fitoreve në Serie A, duke mundur Empolin (1-3).

“Ky është futbolli. Ndeshjet mund të ndryshojnë dhe të marrin drejtime të ndryshme, kjo varet nga shumë situata”, tha ai.

“Jam absolutisht i kënaqur me performancën e lojtarëve te mi. Nuk kam asnjë dyshim për grupin që unë drejtoj, për profesionalizmin e tyre. Ne kemi shumë respekt për klubin dhe tifozët”.

“Duhet të mendojmë deri në fund për t’i fituar ndeshjet. Ne po përpiqemi të bëhemi një ekip i madh, kjo është gjeja më e mirë për mua. Këta djem me emocionojnë”, theksoi Pioli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat