Messi ka 60 gola nga goditjet e lira

Futboll

Messi ka 60 gola nga goditjet e lira

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 17:45
Messi ka 60 gola nga goditjet e lira në karrierën e tij, ja sa ka CR7

Golin e parë në ndeshjen PSG-Nice e shënoi Leo Messi.

Argjentinasi realizoi me lehtësi nga një goditje dënimi, teksa portieri Kasper Schmeichel vetëm e ndoqi topin me sy.

Goditja e lirë e shënuar ishte e 60-ta e Messit në karrierën e tij, dhe e para për PSG-në. Hera e fundit që Leo shënoi nga një goditje e vendosur për klubin ishte në maj 2021, ndaj Valencia.

Një bonus i mirë për Messin është se diferenca nga Cristiano Ronaldo është bërë më e madhe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat