Shaipi dhe Bislimi titullarë, Lugano fiton

Futboll

Shaipi dhe Bislimi titullarë, Lugano fiton

Nga: K. G. Më: 2 tetor 2022 Në ora: 18:29
Lugano

Portieri Amir Shaipi dhe Uran Bisliomi, u paraqitën titullarë në fitoren e Luganos, me rezultat 1:0 ndaj Servette-s. 

Tre pikë të rëndësishme për Luganon, e cila lufton për pjesën e  epërme të tabelës. 

Sabbatini në minutën e 35-të realizon për fitoren e Luganos.

Bislimi u zëvendësua në minutën e 64-të.

Pas javës së nëntë në Kampionatin e Zvicrës, Lugano renditet në vend të shtatë me 12 pikë dhe Servette është i dyti me 17 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat