Fitore dhe hidhërim te Milani!

Futboll

Fitore dhe hidhërim te Milani!

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 18:48
Fitore dhe hidhërim te Milani!

Fitore si e Pirros per Milanin! Sepse, edhe pse arriten te mposhtnin Empolit ne 2 minutat e fundit te mbetura ne nje ndeshje me gjakun uje dhe per zemra te forta sidomos per tifozet e Milanit, ka lajme negative…

Alexis Saelemaekers ka mbyllur vitin dhe nuk do te luaje ndeshjet e mbetura të kuqezinjve në 2022 pasi pësoi një dëmtim të rëndë në gju. 23-vjeçari belg ka qenë një lojtar i rregullt nën drejtimin e Stefano Piolit këtë sezon, duke u paraqitur në të gjitha ndeshjet e tyre përveç njëres.

Ai e nisi titullar në fitoren emocionuese të djeshme 3-1 ndaj Empolit, por u zevendesua në minutën e 33-të pasi u rrëzua me një dëmtim të dhimbshëm ne gju, duke i dhënë Piolit edhe më pak opsione në fillimin e kësaj periudhe të ngjeshur gjashtëjavore ndeshjesh.

Siç raportohet nga Sky Sports Italia, Saelemaekers do te qendroje jashte nga gjashtë deri në tetë javë pasi pësoi një ndrydhje në gjurin e majtë, duke e bërë krizën e lëndimeve të kuqezinjve edhe më shqetësuese përpara ndeshjes së tyre në Champions League me Chelsean.

Milani tashmë ka gjashtë lojtarë jashtë me lëndime – Mike Maignan, Alessandro Florenzi, Theo Hernandez, Junior Messias, Zlatan Ibrahimovic dhe Divock Origi – dhe tani belgu eshtre shtuar i shtati. Por, gjendja pritet te jete e njejte edhe per Davide Calabria ne fakt.

Demtimi i tij ishte edhe me i madh pasi doli nga fusha me barele dhe gati ne lot. Duhet pare edhe Kjaer qe u detyrua te zevendesohej edhe pse situata e tij duke me pozitive nga ajo qe u pa ne fushe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat