Jeta pas Liverpoolit “nuk është aspak e lehtë” për Manen

Futboll

Jeta pas Liverpoolit “nuk është aspak e lehtë” për Manen

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 23:20
Mane

Sadio Mane pranon se përshtatja me jetën në Bayern Munich pasi ka kaluar një kohë kaq të suksesshme në Liverpool nuk është “aspak e lehtë”.

Sulmuesi ndërkombëtar i Senegalit u largua nga Liverpooli gjatë afatit kalimtar të verës pas gjashtë vjet qëndrimi në “Anfield” me një lëvizje prej 41 milionë eurosh.

30-vjeçari nuk ka qenë në formën e tij më të mirë për kampionët e Bundesligës, pavarësisht se ka shënuar gjashtë gola në 12 paraqitje, dhe pranon se një ndryshim kaq dramatik i karrierës ka marrë disa mënyra për t’u mësuar.

Mane i ka thënë faqes zyrtare të UEFA-s për hapjen e magjisë së tij në Allianz Arena: “Po shkon mirë. Nuk është e lehtë të kalosh nga një klub në tjetrin. Kam kaluar tetë vite shumë të bukura në Angli, gjashtë vjet në Liverpool [pas] dy në Southampton, dhe tani jam në një vend të ri. Nuk është e lehtë sepse gjithçka ndryshon kaq papritur: njerëzit, stërvitjet, gjithçka.

“Gjithçka po ndryshon kështu që nuk është aspak e lehtë. Më duhet të përshtatem. E dija këtë dhe nuk ishte befasi. Po ndodh ashtu siç e kam imagjinuar. Njerëzit këtu janë të mirëpritur dhe ata janë lojtarë të vërtetë. Njerëzit rreth klubit janë të mrekullueshëm, kështu që unë jam shumë i lumtur”.

Mane shënoi 120 gola për Liverpoolin në 269 paraqitje dhe mblodhi gjashtë nderime të mëdha gjatë kohës së tij në Merseyside.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat