Në Serbi çuditin me lojtarin shqiptar që i befasoi të gjithë: Është për libër Ginisi

Futboll

Në Serbi çuditin me lojtarin shqiptar që i befasoi të gjithë: Është për libër Ginisi

Më: 4 tetor 2022 Në ora: 14:43
Ilustrim

Ndërroi tre kombëtare për 10 muaj! Në Serbi çuditin me lojtarin shqiptar që i befasoi të gjithë: Është për libër Ginisi, do hyjë në historinë e futbollit!

Nëse më parë jemi mësuar me lojtarë shqiptarë që nuk e kanë shumë të qartë Kombëtaren që do të përfaqësojnë, Shaban Zenku është rasti më ekstrem. Ky lojtar ka ndërruar 3 përfaqësuese në vetëm 10 muaj.

E nisi te Kosova, e vazhdoi te Shqipëria dhe pritet që ta përfundojë te Maqedonia e Veriut.

Mbi këtë rast ka shkruar edhe media serbe, “Kurir”:.

“Ka hyrë në historinë e futbollit europian, në mos në librin “Ginisi”, shkruhet nga media serbe për lojtarin e Borussia Monchengladbach.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat