Tragjedia në Indonezi, UEFA merr vendimin

Futboll

Tragjedia në Indonezi, UEFA merr vendimin

Më: 4 tetor 2022 Në ora: 15:11
Tragjedia në Indonezi, UEFA merr vendimin

Tragjedia në Indonezi/ UEFA merr vendimin e rëndësishëm për ndeshjet e kësaj jave

Tragjedia e ndodhur në Indonezi është një nga ngjarjet më të trishta të ndodhura ndonjëherë në futboll, teksa 180 individë janë raportuar të vdekur, ndërsa disa të tjerë të lënduar.

Për këtë tragjedi UEFA ka marrë vendimin që përpara çdo ndeshje të kësaj jave do të mbahet 1 minutë heshtje në kujtim të viktimave që humbën jetën në stadiumin “Kanjuruhan” në Indonezi.

Champions League, Europa League, Conference League dhe para play-off-it në Kupën e Botës për femra do të mbahet një minutë heshtje përpara fillimit të sfidave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat