Ancelotti: Champions League është turneu më i rëndësishëm

Futboll

Ancelotti: Champions League është turneu më i rëndësishëm

Më: 4 tetor 2022 Në ora: 16:34
Ancelotti: Champions League është turneu më i rëndësishëm

Carlo Ancelotti tregoi se cilin turne e vlerëson fitoren mbi të tjerat.

“Unë gjithmonë dua të fitoj Ligën e Kampionëve. Kampionati është i rëndësishëm, por Champions League është turneu më i rëndësishëm, shkruan abcnews.al.

Këto turne janë të ndryshëm nga njëri-tjetri. Njëra ka 38 ndeshje, tjetra ka shumë më pak. Ndonjëherë gjithçka vendoset në një përballje 180-minutëshe. Dhe këtu detajet kanë rëndësi.

Kjo nuk ka të bëjë me fatin apo fatin e keq. Ndonjëherë të folurit për fat mbulon problemet e ekipit të tyre ose dinjitetin e një kundërshtari.

Nëse them se Real Madridi nuk ishte me fat me Osasunën, do të hesht për problemet tona me zotërimin e topit dhe lojën e mirë nga kundërshtari.

Është e rëndësishme t’i kushtoni vëmendje detajeve të vogla. Në Champions League mund të shënosh tre gola në pak minuta. Mund të ndodhë edhe në gjysmëfinale. Karakteri i fortë jep kontroll mbi detajet e vogla.

Dhe Real Madridi është skuadra që nxjerr maksimumin nga këto detaje të vogla”, tha trajneri i Madridit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat