Problemi i pazakontë te rivali i Juventusit në Champions League!

Futboll

Problemi i pazakontë te rivali i Juventusit në Champions League!

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 14:24
Problemi i pazakontë te rivali i Juventusit në Champions League!

Ëndrra e çdo futbollisti është të luajë në Champions League dhe për disa, një mundësi e tillë u shfaqet një herë në karrierë dhe kurrë më. Maccabi është ndër klubet që ka arritur të përfitojë jo pak me arritjen në këto nivele të larta të futbollit.

Ajo u gjend në një grup me PSG-në, Benfikën dhe Juventusin dhe duket qartë se kjo skuadër nuk mund të prentendojë më shumë, teksa ka pësuar dy humbje në dy javët e para, ndërsa sot do të luajë me Juventusin.

Para ndeshjes së sotme, kampi i Maccabit është në një problem serioz dhe është e diskutueshme se në çfarë gjendje do të jenë lojtarët. Arsyeja nuk janë lëndimet apo pezullimet, por feja, pasi shumica e lojtarëve në Maccabi janë nga Izraeli dhe për këtë arsye praktikojnë judaizëm.

Sipas rregullave të judaizmit, sot është Yom Kippur. Dita e Shlyerjes është dita më solemne e vitit, teksa në kohëzgjatjen mes 25-26 orëve, lojtarëve i ndalohet ngrënia dhe pirja, një rregull që futbollistët e Maccabi e kanë ndjekur që nga mbrëmja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat