Tri skuadra shqiptare, kualifikohen në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë së Veriut 

Futboll

Tri skuadra shqiptare, kualifikohen në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë së Veriut 

Nga: K. Goca Më: 5 tetor 2022 Në ora: 16:10
Shkëndija

Lideri i kampionatit, Struga Trim Lum, Shkupi dhe Shkëndija e Tetovës, tri skuadra shqiptare që u kualifikuan në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë së Veriut në futboll.

Fortuna e Hasanbegut u eliminua nga Vardari i Shkupit, duke pësuar humbje me rezultat 4:0.

Luboteni i Tetovës pësoi humbje të rëndë, 9:0 në Strumicë nga Akademia Pandev.  

Në çerekfinale u kualifikuan: Struga TL, Tikveshi, Bregallnica, Shkupi, Shkëndija, Akademia Pandev dhe Vardari. 

Rezultatet 

Struga TL – Rabotniçki 2:1
Tikveshi – Sileksi 0:1
Bregallnica – Pelisteri 1:0
Shkupi - Voska 6:0
A. Pandev – Luboten 9:0
Shkëndija – Skopje 5:0
Vardari – Fortuna 4:0

Me 19 tetor:
Pobeda - Makedonija GG

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat