Ademi: Boban mbeti i mahnitur me pritjen 

Futboll

Ademi: Boban mbeti i mahnitur me pritjen 

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 17:06
Agim Ademi ia dhuron fanellën Zvonimir Bobanit

Legjenda e futbollit kroat, Zvonimir Boban, shefi i futbollit në UEFA, sot ka qëndruar në Kosovë dhe u takua me institucionet tona, si me presidentin e FFK-së, Agim Ademi, ministrin e MKRS-së, Hajrullah Çeku, kryetarin e komunës së Prishtinës, Përparim Rama etj..

“Sot pata kënaqësinë ta mirëpres shefin e futbollit në UEFA, Zvonimir Boban. 
Mikpritja për të ishte madhështore, ashtu siç e meriton legjenda e futbollit kroat dhe evropian, e i cili është shumë i dashur edhe për opinionin në Kosovë.

Së bashku e takuam ministrin e sportit Hajrulla Çeku dhe kryetarin e kryeqytetit, Përparim Rama, derisa patëm takim edhe me KE të FFK-së dhe me gjeneratën e artë të futbollistëve, ku diskutuam për futbollin dhe projekte të ndryshme. 

Po ashtu, vizituam edhe Kampin Nacional në Hajvali si dhe vendosëm lule te shtatorja e legjendës, Fadil Vokrri, teksa së bashku morëm pjesë në ndeshjen Kosovë – Itali, në kuadër të turneut kualifikues Euro 2023 për Kombëtaret U17, që po organizohet nga FFK-ja.

Boban mbeti i mahnitur me pritjen dhe na përgëzoi për të gjitha projektet e realizuara dhe ato që kemi planifikuar t’i finalizojmë. 

Vizitat e personaliteteve të tilla me ndikim në futbollin evropian e botëror, dëshmojnë respektin që FFK ka fituar në instancat e futbollit ndërkombëtar, janë të rëndësishme dhe i sjellin të mira futbollit dhe vendit tonë”, ka shkruar Agim Ademi në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat