Barcelona ndryshoi mendje për t’u ankuar në UEFA

Futboll

Barcelona ndryshoi mendje për t’u ankuar në UEFA

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 18:31
Barcelona ndryshoi mendje për t’u ankuar në UEFA

Barcelona ndryshoi vendimin për ankesën për arbitrimin në ndeshjen ndaj Interit sipas Diario Sport.

Fillimisht, Barça donte të bënte një ankesë për arbitrimin e ndeshjes së Champions League dhe të kërkonte që të mos caktohej në ndeshjet e tyre gjyqtari Paul van Buekel, i cili ka punuar në ndeshjet me Interin dhe Bayernin.

Pavarësisht indinjatës së lojtarëve dhe drejtuesve të Blaugranëve, pas diskutimeve në Barcelonë, ata vendosën se ankesa nuk ishte mënyra më e mirë për të shprehur qëndrimin e tyre.

Barcelona do të përpiqet të komunikojnë pozicionin e tyre në mënyra të tjera.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat