Mkhitarian tregon kujt ia dedikon fitoren kundër Barcelonës

Futboll

Mkhitarian tregon kujt ia dedikon fitoren kundër Barcelonës

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 18:39
Mkhitarian tregon kujt ia dedikon fitoren kundër Barcelonës

Futbollisti i Interit, Mkhitarian fitoren kundër Barcelonës, ia ka dedikuar trajnerit Simone Inzaghit.

‘Nerazurët’ mbrëmë mundën Barcelonën (1-0), në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Mkhitarian mendon se kjo fitore është tejet e rëndësishme për gjithë skuadrën.

“Fitore për Simone Inzaghin? Fitore për të gjithë ne. Na duhej besim për t'u rikthyer në nivelin tonë. I përgëzoj shokët e skuadrës për mënyrën se si ata luftuan”, tha Mkhitarian.

Pas kësaj fitore, Inter renditet në pozitën e dytë në Grupin C me gjashtë pikë, tri më shumë se Barcelona, dhe pikërisht sfida e radhës në mes këtyre dy skuadrave që luhet në ‘Camp Nou’ vendos skuadrën që do të kualifikohet në rundin tjetër të garave në elitën e futbollit evropian.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat