Ish-mbrojtësi i Lazios rikthehet në “Olimpico”

Futboll

Ish-mbrojtësi i Lazios rikthehet në “Olimpico”

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 19:54
Ish-mbrojtësi i Lazios rikthehet në “Olimpico”

Luiz Felipe La Lazion verën e kaluar, për t’u transferuar si lojtar i lirë te andaluzianët e Betis, ndërsa nesër në mbrëmje do të rikthehet në “Olimpico”, këtë herë për të luajtur kundër Romës.

Mbrojtësi është përballur shumë herë me verdhekuqtë në derbin e kryeqytetit italian dhe natyrisht që e përjeton jo pak sfidën e vlefshme për Europa League, teksa zbulon se ka marrë mesazhe të shumta, ku i kërkojnë fitoren ndaj Romës.

“Roma është një skuadër e mirë dhe ka një trajner të madh si Mourinho, por ne jemi përgatitur të japim maksimumin për të marrë fitoren në “Olimpico”.

Lazio është klubi i zemrës time, pasi kam kaluar shumë kohë aty dhe shumë njerëz më kanë shkruar për të më kërkuar fitoren kundër Romës”, u shpreh Luiz Felipe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat