Chelsea pret Milanin për fitoren e parë

Futboll

Chelsea pret Milanin për fitoren e parë

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 20:52
Chelsea

Chelsea pret Milanin për fitoren e parë!

Me vetëm një pikë në dy ndeshjet e para, Chelsea pret Milanin në “Stamford Bridge”, me synimin e vetëm, fitoren, për të mos komplikuar rrugëtimin në Ligën e Kampionëve.

Dy trajnerët kanë ndarë mendjen për formacionet, teksa Graham Potter i ka besuar sërish gabonezit Aubameyang nga minuta e parë, duke lënë në stol sulmuesin shqiptar Armando Broja.

Nga ana tjetër, Pioli është me zgjedhje të detyruara për shkak të dëmtimeve dhe ia ka besuar shiritin e kapitenit, algjerianit Bennacer.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat