Kapen 30 kg hashash në Milano, gjithçka “e lidhur”...

Futboll

Kapen 30 kg hashash në Milano, gjithçka “e lidhur”...

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 21:15
Kapen 30 kg hashash në Milano, gjithçka “e lidhur”...

Është një ngjarje surreale e ndodhur në Milano, ku policia sekuestroi 30 kg hashash të ndarë në blloqe me fytyrën e riprodhuar të futbollistit Achraf Hakimi, aktualisht te PSG, por me një të shkuar të afërt te Inter, qe e bleu ate nga Real Madrid.

Një 31-vjeçar maroken u arrestua dhe hetuesit mundën ta ndalonin pas një shkëmbimi me dorë me një klient. Në një çantë u gjetën edhe 11 mijë e 500 euro para cash dhe në një kuti më pas u gjurmua sasia e madhe e drogës me figurën e mbrojtësit të krahut, dukshëm pa lidhje me faktet.

I konsideruar si një nga mbrojtësit e djathtë më të fortë të gjeneratës së tij, ai u rrit në sektorin e të rinjve të Real Madridit, me të cilin bëri debutimin e tij profesional. Me Blancos ai fitoi një Superkupë të Spanjës (2017), një Ligë të Kampionëve të UEFA-s (2017-18), një Superkupë UEFA (2017) dhe një Kupë të Botës për Klube FIFA (2017).

Nga viti 2018 deri në vitin 2020 ai luajti për gjermanët e Borussia Dortmundit, duke fituar një Superkupë të Gjermanisë (2019). Nga viti 2020 deri në vitin 2021 ai luajti për Interin, me të cilin fitoi një kampionat italian (2020-21) dhe në vitin 2021 u transferua në Paris Saint Germain ku fitoi një kampionat francez (2021-22).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat