Adoleshenti unik i Dortmundit

Futboll

Adoleshenti unik i Dortmundit

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 13:34
Adoleshenti unik i Dortmundit

Borussia Dortmund arriti një fitore të artë në Andaluzi përballë Sevillas (1-4), duke siguruar 3 pikë tepër të rëndësishme në lidhje me objektivin për t’u kualifikuar në 16 ekipet më të mira në Champions League.

Verdhezinjtë gjermanë dominuan në transfertë teksa një nga golat e triumfit me “poker” u realizua nga Jude Bellingham, një nga lojtarët më të rëndësishëm dhe të talentuar të Dortmundit, edhe pse akoma 19-vjeçar.

Me golin e shënuar në “Sanchez Pizjuan”, stadium ku u shpall lojtari më i mirë i ndeshjes, anglezi është kthyer në mesfushorin e parë që ia del të shënojë gol në tre ndeshje radhazi në Champions League, edhe ende adoleshent!

Bellingham po luan sezonin e tretë me Dortmundin, ndërkohë që ka veshur 17 herë fanellën e kombëtares angleze. Klubi gjerman investoi 25 milionë euro për kartonin e tij, teksa pretendon 150 milionë euro për ta lënë të lirë në fund të sezonit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat