Luajti vetëm 15 minuta përballë Milanit

Futboll

Luajti vetëm 15 minuta përballë Milanit

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 15:21
Luajti vetëm 15 minuta përballë Milanit

155 minuta ka luajtur me Çelsin këtë sezon Armando Broja. Për të, 5 prezenca në kampionat për një total prej 85 minutash, të cilave u bashkohen 70 minutat e grumbulluara gjatë tri prezencave në fazën e grupeve.

Për shqiptarin asnjë gol dhe asnjë asist deri në këtë pikë të sezonit, teksa dje ndaj Milanit u mundua të tregonte se interesi i kampionëve të Italisë ndaj tij nuk është rastësor.

I futur në fushë për të zëvendësuar Stërlingun, 21-vjeçari u vendos në rolin e terminalit ofensiv, por në 17 minuta lojë së bashku me shtesat nuk u shërbye asnjëherë në mënyrë që të provonte portën.

10 prekje topin për Brojën dhe 86 për qind sukses në kontroll. Nota totale e paraqitjes së tij ishte 5.9 sipas “Transfermarkt”. Aspak keq nëse merret në konsideratë minutazhi dhe rezultati.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat