Zyrtarizon trajnerin e ri, fitues të Copa America

Futboll

Zyrtarizon trajnerin e ri, fitues të Copa America

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 15:52
Zyrtarizon trajnerin e ri, fitues të Copa America

Sevilla dhe Jorge Sampaoli kanë arritur marrëveshjen që trajneri argjentinas të kthehet në klubin andaluz (periudha e parë, gjatë sezonit 2016/17).

Sampaoli firmosi deri më 30 qershor 2024 dhe do të zhvillojë seancën e parë stërvitore pikërisht këtë mbrëmje, në orën 18:30. Bashkë me të, si pjesë e stafit stërvitor,  i bashkohen Sevillas edhe Jorge Desio, Diogo Meschine dhe Pablo Fernández.

Sampoli merr vendin e Lopeteguit, që u shkarkua nga detyra pas një serie rezultatesh të dobëta, që kulmuan me humbjen e fundit 1-4 përballë Dortmundit.

Arritja më e madhe si trajner e argjentinasit është triumfi në Copa America në vitin 2015. Përvoja e tij e fundit ishte në krye të Marsejës, në Francë, ku u rendit në vendin e dytë pas kampionit PSG.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat