Ballkani synon mrekullinë në Turqi

Futboll

Ballkani synon mrekullinë në Turqi

Kemajl Goca Nga Kemajl Goca Më 6 tetor 2022 Në ora: 18:05
Ballkani

Ballkani i Therandës, kampion në fuqi, deri me tash po mahnit me paraqitje në fazën e Grupeve të Conference League në futboll.

Ballkani ka një barazim (1:1) me Cluj dhe një humbje 3.2 në Pragë nga Slavia, ndërsa sot luan sfidën e tretë.

Djelmoshat e kryetrajnerit Ilir Daja synojnë mrekullinë në Sivas. 

Sivaspori është ekip e fortë por jo edhe e pamposhtur. 

Pritet atmosferë e mirë në stadiumin “Yeni 4 Eylül”.

Ndeshja fillon në orën 18.45.

Slavia kryeson me 4 pikë, pasojnë Sivaspor 4, Ballkani 1 dhe Cluy 1 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat