Trazira në Suedi, përplasja mes tifozëve

Futboll

Trazira në Suedi, përplasja mes tifozëve

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 21:37
Trazira në Suedi, përplasja mes tifozëve

Ndeshja e Europa League mes Malmo dhe Union Berlin duhej të ndërpritej teksa ishin duke u mbushur një orë lojë pasi tifozeritë përkatëse nisën të hidhnin sende dhe flakadanë në drejtim të njëri-tjetrit.

Iniciatorë të këtij incidenti ishin tifozët gjermanë duke shkaktuar më pas edhe irritimin e vendasve me gjyqtarin turk Meler që u detyrua t’i dërgonte dy skuadrat në dhomat e zhveshjes.

Një ndërprerje e cila zgjati për 20 minuta teksa policia ndërhyri për të larguar tifozeritë ndërsa në tribuna u vendos edhe një kordon sigurie.

Ndërkohë, nuk munguan edhe disa shoqërime nga policia me ata më problematikët që u larguan nga stadiumi.

Pas rifillimit të lojës nuk pati më probleme dhe gjermanët në fund triumfuan me rezultatin 0-1 falë një goli të Becker në minutën e 68-të duke regjistruar fitoren e parë pas dy disfatave në një grup ku janë pjesë edhe Braga e Royal Union i Belgjikës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat