Roma dëshpëron, Betis kthehet me tre pikë

Futboll

Roma dëshpëron, Betis kthehet me tre pikë

Nga: K.G. Më: 6 tetor 2022 Në ora: 22:55
Betis

Roma ka dëshpëruar, mposhtet si vendas me rezultat 1:2 nga Betisi, në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin "Olimpico" të Romës.

Dybala në minutën e 34-të shënon për romakët dhe Rodriguez barazon në atë të 40-tën. 

Në minutën e 89-tëm Luiz Henrique, realizon për fitoren e madhe të skuadrës spanjolle dhe marrin tre pikë nga ky udhëtim.

Në minutën e 90+4, Zaniolo i Romës, ndëshkohet me karton të kuq, 

Betis kryeson me 9 pikë në Grupin C të Europa League, pasojnë Ludogorets me 4, Roma 3 dhe HJK 1 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat